اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین

شورای امنیت سازمان ملل در نشست روز جمعه خود قطعنامه‌ای را به رأی می‌گذارد که در صورت تصویب، هرگونه کمک مالی به گروه‌های تروریستی فعال در عراق را ممنوع می‌کند.

 
کد خبر: ۱۰۱۹۷
تاریخ انتشار: جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۱۴

به گزارش بیان روز به نقل از فارس، شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه قطعنامه‌ای را با هدف تضعیف گروه‌های تروریستی فعال در عراق و سوریه از طریق قطع منابع مالی، به رأی می‌گذارد.

دیپلمات‌ها به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که متن قطعنامه بعد از بحث‌های یک هفته‌ای مورد توافق 15 کشور عضو قرار گرفته و ساعت 19 به وقت محلی، به رأی گذاشته می‌شود.

این متن که به رویت خبرگزاری فرانسه رسیده، خواستار خلع سلاح و همچنین انحلال گروه‌های تروریستی «داعش» و «جبهه‌النصره» شده است. در بخشی از این قطعنامه آمده است که شورای امنیت «از همه کشورهای عضو می‌خواهد که اقدامات ملی‌ای برای متوقف کردن جریان انتقال جنگجویان تروریست خارجی» به داعش و جبهه‌النصره را به اجرا بگذارند. کشورهای ناقض این قطعنامه، به اعمال تحریم‌ تهدید شده‌اند.

قطعنامه شورای امنیت همچنین به همه کشورها، اشخاص و نهادها نسبت به همکاری، تجارت یا حمایت مالی از این دو گروه تروریستی، هشدار داده است.

شورای امنیت سازمان ملل، در ضمیمه این قطعنامه، لیستی از سران این گروه‌ها نیز منتشر کرده و آن‌ها را در فهرست تحریم‌ها قرار می‌دهد. این قطعنامه بر اساس بند هفتم منشور سازمان ملل نوشته شده، که این بدان معنی است که برای اجرای آن می‌توان از قوای نظامی استفاده کرد.

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: