اخبارشهرستان
پربیننده ترین
مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور:

بیان روز:انتخابات فرصتی برای هنرنمایی ملت بزرگ ایران اسلامی است و به همین منظور تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات پرشور با شعار محوری و سه رکن اصلی اعتقاد، اعتماد و امید در کشور اندیشیده شده است.

کد خبر: ۱۰۷۲
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۴۴

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات پرشور با شعار محوری و سه رکن اصلی اعتقاد، اعتماد و امید در کشور اندیشیده شده است.

نوری در همایش توجیهی و آموزشی ویژه انتخابات که با حضور دست اندرکاران برگزاری انتخابات در استان های همدان، مرکزی و لرستان در خرم آباد برگزار شد، تصریح کرد: انتخابات فرصت هنرنمایی ملت ایران است؛ بنابراین باید به گونه ای عمل کنیم که مردم با اعتماد، اعتقاد و امید در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات ریاست جمهوری را باید با قانونمندی، امانت داری و مشارکت بالای مردم برگزار کنیم، افزود: همانگونه که تجربه ما با پشت سر گذاشتن فتنه پیچیده سال 88 افزایش یافته به همان میزان شناخت دشمن نسبت به ما افزایش یافته است؛ با این وجود هر کدام از دست اندرکاران انتخابات در هر جایی که هستند باید کار خود را بدرستی انجام دهند.

مدیر کل دفتر انتخابات وزارت کشور با اشاره به اینکه انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای شهر و روستا دو انتخاب ناهمگون با الزامات و اقتضائات خاص خود هستند، گفت: امسال انتخابات شوراها در روستاهای بالای صد نفر با 20 خانوار برگزار می شود.

نوری در ادامه با اشاره به اینکه امروز دشمنان با مطالعات دقیق پایه های ثبات نظام را شناسایی کرده اند، افزود: برای تشکیل تمدن نوین اسلامی امروز با پشت سر گذاشتن مراحل شکل گیری انقلاب و نظام سازی در مرحله تشکیل دولت اسلامی هستیم و برای رسیدن به مرحله نهایی که تشکیل امت اسلامی است، باید به یک جامعه نمونه اسلامی مبدل شویم.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب ما متاثر از قیام عاشوراست و متاثر از همین فرهنگ امروز توانسته ایم از تمام موانع عبور کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان نیز در این همایش از اقتدار، استقلال، آزادی و رهایی، استکبارستیزی، امنیت، اتحاد، ابتکار، خلاقیت و نوآوری و برگزاری انتخابات به عنوان مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی نام برد و گفت: اقتدار ایران امروز به حدی رسیده است که اجماع جهانی هم نمی تواند ملت ایران را از دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای باز دارد.

میرعمادی از انتخابات به عنوان مظهر اراده ملت ایران و علت استواری نظام تعبیر کرد و افزود: در انتخابات پیش رو دشمن با یک توطئه وارد عمل نمی شود، بلکه به تعبیر رهبر انقلاب با جدولی از توطئه ها علیه نظام دسیسه خواهند کرد و در این راه از هر امکانات و طریقی بهره خواهند برد.

وی تصریح کرد: ملت ایران در این انتخابات نیز نشان خواهند داد که پای انقلاب ایستاده اند و جان خود را هم برای ولایت می دهند.

لازم به ذکر است، این همایش به مدت دو روز در خرم آباد برگزار می شود.

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: