اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین
گزارش:

این روزها پیامک های تبلیغاتی که بیشتر مشترکان به آنها عنوان پیامک های مزاحم داده اند برای شما ارسال می شود سوژه ای که واقعا مردم نسبت به آن گلایه های زیادی دارند.

کد خبر: ۱۱۰۲۹
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۵

به گزارش بیان روز،طبق دستورالعمل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که بهمن ماه سال90به اپراتورها ابلاغ شد،ارسال پیامک های تبلیغاتی و خبری انبوه با اجازه قبلی مشترکان امکان پذیر است هر چند اپراتورها با ارسال پیامکی نظر مشترکان را نسبت به برخی اخبار ارسال می کنند ولی بعضی مواقع تعداد این طور پیامک هایی هم  از حد نرمال خود بالا می زند .

از سوی دیگر با وجود اینکه راه های خلاصی از پیامک های مزاحم تبلیغاتی از سوی همراه اول، ایرانسل و دیگر شرکت ها اعلام شده اما درصد کمی از مشترکان از دریافت پیامک تبلیغاتی انصراف دادند لذا چنین امری نشان دهنده ضعف در اطلاع رسانی مناسب است.این روزها پیامک های تبلیغاتی که بیشتر مشترکان به آنها عنوان پیامک های مزاحم داده اند برای شما ارسال می شود.

امام جمعه شهرستان پلدختر 22مهرماه در خطبه های نماز جمعه ، با انتقاد از پیامک های تبلیغاتی اپراتورهای مخابرات گفت:هر روز از طریق اپراتورهای همراه اول و ایرانسل پیامک های زیادی به عناوین مختلف شغلی،بهداشتی،تغذیه ای ،استخدامی،فال و....برای ما ارسال می شود که مورد نیاز ما نیست.

لروند ادامه داد:برخی از آنها هم که استفاده می کنید و می خواهید انصراف دهید هرچه کلمهoffرا ارسال می کنید موفق به قطع ارسال پیامک نمی شوید.

وی با بیان اینکه هزینه برخی از پیامک های تبلیغاتی 150تومان است افزود:وزارت ارتباطات بایستی جلوی این دزدی آشکار اپراتورهای تلفن همراه را بگیرد.

در این گزارش به سراغ شهروندان پلدختر رفتیم و می خواهیم از زبان آنها در مورد این موضوع صحبت کنیم.

 خانم الهی از شهروندان پلدختری که از رویه ارسال پیامک های تبلیغاتی گلایه مند است و گفت:نمی دانم برخی از اپراتورها چطور این حجم پیامک تبلیغاتی را تنظیم و برای مشترکان ارسال می کنند واقعا خسته نمی شوند.

پیامک مزاحم

وی افزود:پیامک های تبلیغاتی  شب و روز نمی شناسند و از هر زمانی روی گوشی های ما ظاهر می شوند .

عباسی از دیگر شهروندان پلدختری در گفتگو با خبرنگار بیان روز در مورد ارسال پیامک های تبلیغاتی افزود:اصلا به دیدن برنامه های تلویزیونی علاقه ای ندارم ولی هر روز پیامک های تبلیغاتی در این مورد برای من ارسال می شود که مورد استفاده من قرار نمی گیرد و بلافاصله آنها حذف می کنم.

وی تصریح کرد:بعلت تعداد زیاد این پیامک های تبلیغاتی در بیشتر مواقع  آنها را حذف می کنیم.

پیامک تبلیغاتی

وی ادامه داد:وزارت ارتباطات بایستی نسبت به اطلاع رسانی راهکارهای قطع ارسال این پیامک های تبلیغاتی اقدام موثری انجام دهد.

یکی دیگر از شهروندان با بیان اینکه برخی از این پیامک ها الگوهای سرمایه داری را تبلیغ می کنند افزود:این پیامک مجتمع تجاری ستاره فارس شیراز چرا برای من که در لرستان هستم ارسال می شود .

 

پیامک تبلیغاتی

سلطانپور با بیان اینکه در سایه عدم نظارت کافی پیامک های تبلیغی ضد فرهنگ اسلامی به مشترکان ارسال می شود افزود:در این پیامک صراحتا اعلام می کند یک مجتمع لوکس و گرانقیمت در شمال شیراز به فروش می رسد این یعنی تبلیغ سرمایه داری که با اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب در تضاد است.

امین جوادی از دانشجویان پلدختر در مورد ارسال پیامک های تبلیغاتی گفت:اپراتورها برای درآمد زایی از این روش ارسال پیامک های انبوه استفاده می کنند.

وی تاکید کرد:همانطور که اپراتورها در رسانه ملی و دیگر رسانه ها به تبلیغ خدمات متنوع خود می پردازند لازم است که بخشی از آنرا هم برای اطلاع مشترکان از چگونگی انصراف از دریافت پیامک های انبوه تبلیغاتی  صرف کنند.

 

امیدواریم که متولیان امر در وزارت ارتباطات برای ساماندهی ارسال پیامک انبوده تبلیغاتی چاره اندیشی کنند و راههای کم کردن ارسال این پیامک ها را به صورت گسترده اطلاع رسانی کنند.

 

 گزارشگر:علی صفر مرادی

 

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: