اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین

پایگاه اطلاع رسانی بیان روز:نماینده بجنورد گفت: احمدی‌نژاد برای حضور در مجلس تقاضای ۴ ساعت فرصت را کرده که هیئت رئیسه آن را تصویب کرده اما ۲ ساعت مختص رئیس‌جمهور و ۲ ساعت دیگر مربوط به نمایندگان است تا نشست یک طرفه نباشد.

کد خبر: ۱۱۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۳۹

 موسی‌الرضا ثروتی نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور هفته آینده رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس از مدت‌ها قبل علاقمند بود که آقای رئیس جمهور در مجلس حضور یابد و گزارشی از وضعیت جامعه را ارائه دهد.

وی با بیان اینکه آقای رئیس جمهور باید از اول سال این کار را انجام می‌داد و به مجلس می‌آمد، افزود: چون شخص رئیس جمهور به مجلس نمی‌آمد، نمایندگان از طریق سؤال می‌خواستند وی را به مجلس بیاورند و از آنجا که سؤال از رئیس جمهور احتمال چالش را به وجود می‌آورد، از این رو با توجه به دیدارهای متعددی که نمایندگان با رئیس جمهور داشتند، وی به نوعی ناگزیر شد که به درخواست‌های آنها پاسخ دهد و اعلام آمادگی کند که در مجلس حاضر می‌شود.

عضو کمیسیون بودجه مجلس با بیان اینکه مجلس سؤالات زیادی از رئیس جمهور دارد، خاطرنشان کرد: عمده این سؤالات شامل بحث ارز است که در 12 مورد مطرح خواهد شد.

ثروتی تصریح کرد: از آنجا که وزرای دولت پاسخگوی سوالات نمایندگان نبودند، لازم بود که آقای رئیس جمهور این کار را انجام می‌داد و امیدواریم که وی به مجلس بیاید و برنامه‌های اقتصادی خود را مطرح و نمایندگان نیز دیدگاه‌های خود را متقابلا بیان کنند.

نماینده بجنورد با اشاره به زمان درخواستی حضور رئیس جمهور در مجلس بیان داشت: آقای احمدی‌نژاد در این جلسه تقاضای 4 ساعت فرصت به منظور ارائه بیانات خود را کرده است که هیئت رئیسه مجلس این مدت زمان را تصویب کرده اما 2 ساعت مختص رئیس جمهور و 2 ساعت دیگر مربوط به نمایندگان است تا نشست یک طرفه نباشد و انتظارات جدید با صحبت‌های یکطرفه در جامعه شکل نگیرد.

ثروتی در ادامه با بیان اینکه بنا به درخواست رئیس جمهور جلسه دولت و مجلس علنی برگزار می‌شود، یادآور شد: به آقای رئیس جمهور گفته شد که جلسه غیرعلنی باشد که وی قبول نکرد و گفت که جلسه علنی برگزار شود و این مسئله نشان می‌دهد که آقای رئیس جمهور دوست دارد که مردم هم سخنان وی را بشوند، پس خیلی خوب است که مردم نیز پاسخ‌ها را هم بشنوند و آن موقع قضاوت کنند.

عضو کمیسیون بودجه مجلس در پایان با بیان اینکه فرافکنی و انداختن تقصیرات به گردن دیگران دور از اخلاق اسلامی است، گفت: مجلس این مسئله را نمی‌پذیرید و امیدواریم که در جلسه هفته آینده بستری مناسب برای تعامل بیشتر ایجاد شود.

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: