اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین
نکو:

بیان روز:معیشت مردم در شرایط نگران کننده ای است و ریشه یابی این مسئله نیازمند واقع بینی و دست برداشتن از لج بازی با قانون است چرا که قانون مسیر حرکت صحیح را مشخص می کند و تخطی از آن کل حرکت کشور را در معرض آسیب قرار داده است

کد خبر: ۱۳۴۳
تاریخ انتشار: شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۵۵

به گزارش بیان روزابراهیم نکو، عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری مجلس نیوز گفت: برای حل هر مشکلی به خصوص مشکلات اقتصادی باید ریشه یابی صحیحی از علت بروز مشکلات داشت و به دلایل بروز آن مشکلات با نگاه واقع بینانه نگاه کردT چرا که با لج بازی تنها در مشکلات سقوط بیش تری می کنیم.

نماینده مردم بهارستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: اگر امروز با نگاه واقع بینانه به مشکلات اقتصادی کشور نگاه کنیم بدون ذره ای انکار به این نقطه می رسیم که سیاست های اجرایی اقتصادی نیازمند بازبینی است و تا زمانی که در این سیاست ها و نحوه مدیریت اجرایی اقتصادی فعلی بازنگری نشود، ره به جایی نمی بریم.

نکو با انتقاد از نحوه اجرای قانون هدفمندی توسط دولت دهم گفت: اصول ابتدایی اقتصاد حاکی از این مسئله است که برای کنترل گرانی هر چیزی در جامعه باید با نگاه منطقی به مقوله تورم و نقدینگی نگاه کنیم و اگر قرار باشد یک قانون وسیله دست عده ای برای تبلیغات سیاسی شوند، اهداف قانون از دست می رود و علاوه بر این قانونی که برای عدالت در جامعه تدوین شده است منجر به بی عدالتی می شود.

وی ادامه داد: اگر قانون هدفمندی به شکلی که در مجلس به تصویب رسیده بود اجرا می شد، امروز نقدینگی در این سطح نبود و در نتیجه تورم نیز تا این اندازه به کابوس همه ما بدل نشده بود.


نکو با تاکید بر لزوم کنترل نقدینگی نیز تاکید کرد: تمرکز بر کنترل نقدینگی به منظور کاهش تورم باید برنامه جدی تمامی مسئولان در سال آتی باشد.


عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس تخطی از قانون و لج بازی با قانون را ریشه مشکلات امروز کشور توصیف و تصریح کرد: متاسفانه در طول 4 سال گذشته مرتب شاهد تخطی قوه مجریه از قانون بودیم که البته این مسئله اثرات خود را نیز بر جای گذاشت و دولت بعدی باید حتما نگاه مطیعی به قانون داشته باشد./

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: