اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین

بیان روز:خاتمی برای نامزدی در انتخابات اظهار بی​علاقگی کرده/ هاشمی نامزد نمی​شود/ روحانی به حمایت هاشمی و اصلاح‌طلبان نظر دارد

کد خبر: ۱۳۴۵
تاریخ انتشار: شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۵۹

به گزارش بیان روزبه نقل ازجنوب نیوز «نامزدی احتمالی آیت​الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری 92 چه تغییری در محاسبات انتخاباتی اصولگرایان ایجاد می​کند؟»

 این سوالی است که محمدرضا باهنر در گفت​وگو با خبرآنلاین، در پاسخ به آن گفت: حضور جناب آقای هاشمی در صحنه انتخابات، مصداق همان مواردی است که به عنوان مقتضیات زمانی و مکانی می​تواند در تصمیم گیری​های انتخاباتی موثر باشد. چنانچه نامزدی ایشان جدی شود، قاعدتا باید در صحنه بازی تجدید نظر کرد. البته معنی این حرفم این نیست که اصولگرایان با آقای هاشمی لزوما تفاهم می​کنند ولی در نحوه رقابت​شان با یکدیگر تجدید نظر می​کنند.

http://www.khabaronline.ir/Images/News/Smal_Pic/images/position1/2011/8/11-8-20-91033img_6839.jpg

این نامزد بالقوه انتخابات ریاست جمهوری آینده ادامه داد: اخبار قطعی از آقای هاشمی و فرزندانشان این است که ایشان نمی​آید و ما نیز بر همین مبنا، سازوکارمان را پیش گرفتیم اما اگر شرایط تغییرکند، ساز وکار ما «استاتیک» نیست و «دینامیک» است و می​توانیم آن را تغییر بدهیم.
اینکه باهنر شخصا در صورت نامزدی هاشمی، از کاندیداتوری کناره گیری می​کند یا نه هم سوال دیگری بود که در پاسخ به آن گفت: من در مجموعه نیروهای تفاهمی و ائتلافی​مان تصمیم می​گیرم و خودم شخصا تصمیم گیری نمی​کنم. اگر مجموعه ما چنین تصمیمی بگیرد، من کنار می​روم ولی اگر ائتلاف ما بر این باور باشد که باید بمانم، خواهم ماند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه هاشمی​​رفسنجانی صحنه گردان و بازیگردان مناسب و مؤثری می‌تواند باشد، در پاسخ به اینکه چرا از هاشمی می​خواهید که نامزد انتخابات ریاست جمهوری نشود، گفت: فکر می‌کنم از سن آقای هاشمی گذشته که خودشان بخواهند بازیگر فعالی در این عرصه باشند. مجموعه مسائلی همچون سن‌ ایشان و اینکه تحرک مورد نیاز کار اجرایی بزرگ با این حجم از مطالبات را ممکن است نداشته باشند، دلیل توصیه من به ایشان برای عدم نامزدی است.

وی افزود: آقای هاشمی به حق یا ناحق یک‌سری مخالفین جدی قسم خورده دارد و بعضاً ممکن است رعایت انصاف و اخلاق را نکنند و حتی ایشان را بازهم تخریب کنند. زمانی نقل می‌شد که آقای هاشمی بیش از این قابل تخریب نیستند اما در مسائل ارتباطات انسانی، نقطه یقف نداریم. من حقیقتاً حیفم می‌آید که آقای هاشمی با آن سوابق و تأثیرات و نقشی که در پیروزی انقلاب، دوره دفاع مقدس، دولت سازندگی و... داشتند؛ خدای نکرده بیش از این در حق ایشان جفا و توهین شود و شکستگی بیشتری به وجودی بیاورند. برای همین توصیه من به آقای هاشمی این است که خودشان وارد عرصه نامزدی انتخابات ریاست جمهوری نشوند. البته ایشان قطعاً می‌توانند نقش مؤثری داشته باشند و بخش‌هایی از صحنه انتخابات را کارگردانی کنند.

وی در پاسخ به اینکه «به آقای خاتمی هم توصیه‌ای دارید؟ نامزدی ایشان را چقدر جدی می‌دانید؟»، نیز اظهار داشت: من موضعی نسبت به نامزدی آقای خاتمی ندارم. ایشان خودشان صلاحشان را بهتر می‌دانند که در مجموعه اصلاح‌طلبان چه کنند. از مذاکرات داخلی آنها آن‌گونه که اخبار نشت می‌کند ایشان اظهار بی‌علاقگی کرده و گفته‌اند نمی‌خواهند به میدان‌های سخت و پرتنش وارد شوند اما من اطلاعی از تصمیم ایشان ندارم، توصیه‌ای هم به ایشان نمی‌کنم.
 
وی همچنین در پاسخ به سوالی که به نامزدی احتمالی حسن روحانی اشاره داشت نیز گفت: ایشان هم مشغول فعالیت هستند. آقای روحانی عضو جامعه روحانیت مبارز تهران هستند و از طرفی هم نگاهی به حمایت آقای هاشمی و اصلاح‌طلب دارند.

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برچسب ها: خبرجلسهاصلاح طلبانباهنر 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: