اخبارجديد
پربیننده ترین
فرماندار پلدختر:

فرماندار پلدختر گفت:آتش سوزی جنگل ها و مراتع کوه کیالان تخت چان پلدختر با گذشت بیش از 15ساعت تا این لحظه مهار نشده است.

کد خبر: ۱۴۱۷۱
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۸

قدرت اله ترابی نژاد فرماندار پلدختر در گفتگو با خبرنگار بیان روز با بیان اینکه وسعت آتش سوزی در منطقه زیاد است افزود:به دلیل صعب العبور بودن منطقه از شب گذشته تا صبح امروز آتش سوزی به صورت موقت خاموش شده ولی مجددا در جایی دیگر آتش سوزی بعلت وزش باد شدید آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه با گذشت بیش از 15ساعت هنوز آتش سوزی مهار نشده است بیان کرد:کلیه نیروها از جمله بسیج برای مهار آتش سوزی به منطقه اعزام شدند.

وی تصریح کرد:موضوع را به ستاد  بحران استان اعلام کردیم به دلیل تاریکی شب نبود دید کافی فعلا برای امشب امکان خاموش کردن هوایی آتش سوزی وجود ندارد.

ترابی نژاد ادامه داد:تیم‌های امدادی هلال‌احمر، منابع طبیعی، جهاد، امور عشایر و فرمانداری، ستاد اطفا حریق شهرستان و نیروهای مردمی به منطقه اعزام‌شده‌اند.

فرماندار پلدختر در مورد میزان خسارت آتش سوزی گفت:به نظر می رسد آتش سوزی بیش از هشت هکتار به جنگل های منطقه عشایری تخت چان آسیب زده است.

وی در مورد علت آتش سوزی اظهار داشت:علت بیشتر آتش سوزی ها منشا انسانی است ولی از عامل و یا عوامل این آتش‌سوزی تاکنون اطلاعی در دست نیست و تلاش برای شناسایی مسببیان حادثه از سوی ادارات ذی‌ربط ادامه دارد.

 این در حالی است که یکی از اهالی روستای پاعلم در گفتگوی تلفنی با خبرنگار بیان روز گفت:آتش سوزی در منطقه تخت چان وسیع است به طوری که از دومسیرآتش سوزی به مناطق  چم گز و آزاد راه در حال گسترش است.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: