اخبارجديد
پربیننده ترین
در ادامه غفلت معاونت پرورشی آموزش و پرورش/

مدیرکل منصوب دولت فعلی در روزهای پایانی مسولیت خود نقدهایی جدی نسبت به وضعیت تربیتی مدارس تهران ابراز کرد! بی پروایی دانش اموزان در ارتباطات جنسی و نقش مخرب ماهواره در این میان از دیگر مصیبت های جامعه اسلامی است.

کد خبر: ۱۸۷۱۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۷

به گزارش بیان روز به نقل از راه دانا،با اتمام تعطیلات به جای اماده باش مدیران برای ارایه خدمت صادقانه، متاسفانه خبرهای دیگری از ستاد تربیتی در آموزش و پرورش به گوش می رسد. سخنانی که گاه انسان را به حیرت وا می‌دارد و مباحثی که صرفا بوی انتخابات می‌دهد! در حالی که مریض محتضر در بستر پرورشی، پای بر قبله، آرزوی دارو و معالجه اورژانسی را دارد!

 

دلسوزان حوزه تعلیم و تربیت، فرهنگیان ارزش‌مدار وهمه کسانی که از نزدیک دستی بر آتش آموزش و پرورش کشور دارند، از اوضاع تربیتی و مشکلات اخلاقی مدارس نگرانند! برخی از مدیران از افزایش آمار اعتیاد در مدارس خبرهای نگران کننده‌ای داده و برای ورود این مواد به مدارس ابتدایی، هشدارهای تکان دهنده‌ای می‌دهند.

 

حتی مدیرکل منصوب دولت فعلی در روزهای پایانی مسولیت خود نقدهایی جدی نسبت به وضعیت تربیتی مدارس تهران ابراز کرد! بی پروایی دانش اموزان در ارتباطات جنسی و نقش مخرب ماهواره در این میان از دیگر مصیبت های جامعه اسلامی است.

 

سوال اساسی این است که مسئولیت اصلی برای اصلاح امور با چه کسی است؟ چه بخشی از آموزش و پرورش مسئول تشکیل ستاد بحران و بسیج همه امکانات برای مقابله با این ناهنجاری‌های عظیم در آموزش و پرورش را برعهده دارد؟ و خلاصه اینک خواب چه کسانی باید دائماً آشفته و خود را وقف حل معضلات مدارس کنند؟

 

متولی اصلی برای رصد، پیش گیری، معالجه و درمان این حوزه قانوناً و بر اساس مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و قانون احیاء معاونت پرورشی و تربیت بدنی مصوب سال 1385، با معاونت پرورشی است.

 

به خصوص سیاست‌های تحول بنیادین در آموزش و پرورش ابلاغ شده از سوی رهبری معظم انقلاب، در سال 92، به ویژه مفاد مندرج در بند 5 که بر تکالیف سنگین این حوزه اشاره دارد و برضرورت اقدامات بایسته تاکید مکرر می‌کند. ایا اجرای این بار سنگین و پر خطر با معاونت پرورشی نیست!؟

 

متاسفانه در این شرایط حساس که می بایست همه تلاش وزارت اموزش وپررورش و به خصوص معاونت پرورشی صرف اصلاح برنامه ها و تشکیل ستادهای تربیتی مدارس و بالاتر از آن تشکیل ستاد بحران در حوزه معاونت پرورشی باشد، وبی صبرانه خودرا برای شروع سال جدید اماده کرده به سلاح مناسب تجهیز کرده، تا کسب صلاح تعلیم و تربیت کشور حاصل شود.

 

عالم و ادم را برای کمک و یاری به این بخش به کمک بطلبند!

 

همچنین به منظور ورود قدرتمندانه به عرصه شبیخون فرهنگی-اخلاقی و... مهیا شوند و از موقعیت پایان تعطیلات تابستانی بهره برداری صحیح  کنند تا مربیان و مدیران مدارس را برای چاره جویی وعلاج اینگونه مشکلات بسیج کنند.

 

متاسفانه خبرهای دیگری از ستاد تربیتی بگوش میرسد. سخنانی که گاه انسان را به حیرت وامی‌دارد! تشکیل جلسه با مسولان کشوری اموزش و پرورش و هدایت انان به سمت تبلیغات انتخابات سال 96!!

 

طرح مباحثی که صرفا بوی انتخابات میدهد به چه معنی است؟!ایا اقایان از اوضاع بشدت نابسامان اموزش و پرورش کشور بی اطلاع هستند؟

 

در حالیکه مریض محتضر در بستر پرورشی، پای بر قبله، آرزوی دارو و دوا را دارد، آقایان به دنبال چه هستند؟

 

یاد نماینده محترم مردم زنجان بخیر که گفته بود آموزش و پرورش چه ربطی به این مسائل سیاسی دارد! به جای آن سند تحول که محصول کارشناسی شده و از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و رهبری ابلاغ شده است را اجرا کنند! حال که قدمی برای آن برداشته نشده است.

 

اضافه شدن کنسرت تک نوازی و همنوازی! به مسابقات فرهنگی، از افاضات جدید این معاونت است! جای دارد که پرسید :این تذهبون!!

 

هنوز دیر زمانی از سخنان حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب نگذشته که فرمودند:"داشتن نگاه‌هاى جریانى و سیاسى و حزبى و جناحى و این چیزها، براى آموزش‌وپرورش سَم است. ما در طول این سالهاى متمادى دورانى را دیدیم

که به این چیزها اهتمام بیشترى شد، و آموزش و پرورش خسارت یافت. مراقب باشید! "

 

ایاتجربه دوران اصلاحات که اموزش و پرورش کشور را به تباهی کشاند و دوران سیاهی را در تاریخ تعلیم و تربیت اسلامی  کشوررقم زد ، از خاطره ها دورمانده است؟ در ان دوران معاونت پرورشی را منحل کردند ، واکنون با ان بازی میشود؟

 

ایا تجربه دوباره ان دوران خسارت بار قرار است تکرار شود ؟  ایاحضور همان وزیر در تیم مشاوران  اقای فانی وهیات امنای صندوق ذخیره ،گویای ارتجاع و بازگشت به دوران گذشته است؟ تصور میشود فرهنگیان ولایی و امت انقلابی این اجازه را خواهد داد!؟

 

ایا استفاده از امکانات دولتی وبسیج نیروهای وزارت اموزش و پرورش از سوی معاونت پرورشی برای دفاع از یک کاندیدای ریاست جمهوری و دفاع از یک جریان سیاسی وظیفه فرهنگیان و مدیران فهیم اموزش وپرورش است؟

 

ایا اقای وزیر ودستگاههای نظارتی وظیفه ای در قبال اینگونه اقدامات ندارند؟!

 

تا دیر نشده و در این چند ماه باقی مانده از مسولیت باید اقایان استغفار کنند و بدامان انقلاب و امام جامعه و امت شهید داده بازگردند !و دست از تخیلات واهی وتصور ریاستهای زودگذر بردارند و دنیا و اخرت خود را به تباهی نکشانند.

**رضا محدث خراسانی

انتهای پیام/ط

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: