اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین
نوبخت:

معاون رئیس‌جمهور گفت: یارانه حدود 3 میلیون نفر از افرادی که اطمینان حاصل شد نیازی به دریافت یارانه ندارند تاکنون قطع شده، البته این تعداد ابتدا 4 میلیون بود که پس از اعتراض یک میلیون از آن کاسته شد.

کد خبر: ۱۹۹۶۵
تاریخ انتشار: جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۹

به گزارش بیان روزمحمدباقر نوبخت عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدام راه‌آهن جمهوری اسلامی در تکمیل بیش از 1000 کیلومتر از خطوط راه‌آهن اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه که نخستین سال اجرای آن سال 96 خواهد بود، بیش از 10 هزار میلیارد تومان برای اجرای چهار اولویت اختصاص داده شد که یکی از آن‌ها توسعه شبکه حمل و نقل ریلی است.

وی افزود: طی سه سال گذشته بیش از 2 هزار کیلومتر از خطوط راه‌آهن توسط دولت احیا، بازسازی، تعویض و یا احداث شد.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه تا پایان دوره دولت یازدهم 5 مرکز استان به شبکه سراسری ریلی وصل خواهد شد، تصریح کرد: امسال نیز بیش از 2400 میلیارد تومان برای شبکه ریلی سرمایه‌گذاری شده است.

نوبخت با تأکید بر استفاده از ریل ملی در پروژه‌های شبکه حمل و نقل ریلی کشور اظهار داشت: با توجه به این که ظرفیت لازم در واحدهای تولیدی کشور وجود دارد، هم در زمینه ریل و هم در زمینه واگن به خودکفایی می‌رسیم و از این تولیدات که قدرت رقابت با محصولات خارجی را دارد برای استفاده مردم بهره بگیریم.

وی افزود: این اقدامات زمینه جابه‌جایی بار و مسافر را فراهم می‌کند، زمینه افزایش اشتغال را نیز در کشور فراهم می‌کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص زمان قطعی حذف یارانه ثروتمندان نیز اظهار داشت: این کار باید با دقت صورت بگیرد، سیاست‌های دولت بر این منوال است که یارانه‌ها به صورت هدفمند به اقشار نیازمند داده شود و به هیچ وجه این کار را با شتاب و عجله انجام نمی‌دهیم که مبادا افرادی که استحقاق دریافت یارانه را دارند از این حق محروم شوند.

نوبخت در ادامه بیان داشت: در پاره از موارد با اعتراض افرادی مواجه هستم که معتقدند یارانه آن‌ها در حالی قطع شده که شایستگی دریافت یارانه را دارند و زمانی که بررسی صورت گرفت به نتیجه رسیدیم که باید یارانه آن‌ها وصل شود.

وی با اشاره به دستورالعمل وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی برای انجام با دقت و احتیاط حذف یارانه ثروتمندان اظهار کرد: یارانه حدود 3 میلیون نفر از افرادی که اطمینان حاصل شد نیازی به دریافت یارانه ندارند تاکنون قطع شده، البته این تعداد ابتدا 4 میلیون بود که پس از اعتراض یک میلیون از آن کاسته شد.

معاون رئیس‌جمهور تصریح کرد: معتقدیم اگر کسی که استحقاق یارانه ندارد این مبلغ را دریافت کند بهتر از این است که یارانه فردی که استحقاق دریافت دارد، قطع شود و امیدواریم زمینه انجام این اقدام با مصوبات مجلس فراهم شود.

نوبخت در پایان بیان داشت: در تلاش هستیم با اجرای صحیح هدفمندی یارانه‌ها و هدایت منابع آزاد شده از این طریق شرایط مناسب برای تولید و طرح‌هایی نظیر طرح تحول سلامت را فراهم کنیم.

منبع:فارس

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
مختار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
0
0
خداقوت دولتمردان زحمت كش!!! تمام بدبختي ها و نگراني هاي مردم و بيكاري جوانان و تحريم هايي كه هرروز بيشتر ميشه و فشارهاي اقتصادي رو كنار گذاشتن و چسبيدن به اين دوريال يارانه!!! اگه واقعا همه ي مشكلات كشور با قطع يارانه ي ملت برطرف ميشه كه بسم الله و همه رو قطع كنيد!!! بابا روشنفكران عزيزي كه ميگفتين؛ با عينك بايد نتايج برجام را ديد!!! عينك خودتان را برداريد و واقعيت را ببينيد و اين همه مردم را درگير چيزهاي بيخودي نكنيد كه بخواهيد اشتباهات بزرگتان ديده نشود!!!

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: