اخبارجديد
پربیننده ترین
رئیس شبکه بهداشت ودرمان پلدختر:

رئیس شبکه بهداشت ودرمان پلدختر گفت:کانون بیماری سالک در پلدختر روستای سرابحمام که در شهرستان امسال9نفر مبتلا به این بیماری را داریم.

کد خبر: ۲۱۰۴۹
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵

به گزارش بیان روز،ناصر بابایی عصر دوشنبه در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان پلدختر با بیان اینکه سال گذشته 51 نفر در شهرستان پلدختر مبتلا به بیماری تب مالت وجود داشته اظهار داشت:با برنامه ریزی و آموزش های لازم که در بین شهروندان داشته ایم ، امسال این آمار به 36 نفر رسیده است.

وی با اشاره به چگونگی شیوع بیماری سالک در شهرستان بیان کرد: این بیماری از طریق گزش پشه آلوده به انگل به انسان منتقل می شود که هرساله کانون این بیماری سمپاشی می شود.

بابایی باتاکید براینکه پلدختر کانون بیماری سالک است عنوان کرد:اقدامات سمپاشی توسط شبکه بهداشت و درمان در نقاط مختلف روستا از جمله کانال وسط روستا انجام شده است.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان پلدختر عنوان کرد: سال گذشته 19 فرد مبتلا به بیماری سالک در شهرستان پلدختر وجود داشت.

وی تصریح کرد:با برنامه ریزی و اقدامات پبشگیرانه این آمار در سال جاری به 9 مورد رسیده است.

بابایی با بیان اینکه در مناطق آلوده کار سمپاشی انجام شده عنوان کرد: 2 تن از تعداد مبتلایان به بیماری سالک در پلدختر از شهر، 2 تن از روستای سراب حمام و مابقی متعلق به روستاهای چم گز، مورانی، بیشه زرده، باغ علیا و پاعلم هستند .

وی یادآورشد:تمام دستگاه های دولتی به ویژه بخشداری ها و دهیاری ها با مشارکت شبکه بهداشت شهرستان نسبت به ارائه آمار تب مالت و سالک  و  مکان یابی بیماری سالک تلاش کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: