پربیننده ترین

مناطق و محله های محروم بروجرد از داشتن حتی یک پزشک عمومی محروم هستند و با هزاران مشکل همراه بوده که نیاز است دستگاه های مربوطه برای ایجاد امکانات در این محله ها آستین همت بالا بزنند.

کد خبر: ۲۱۲۵۶
تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۴

به گزارش  بیان روز،مناطق محروم از بسیاری امکانات محروم هستند، مردمی در این مناطق زندگی می کنند که با هزاران مشکل و کمبود امکانات دست و پنجه نرم کرده اند اما رسیدگی و رفع مشکلات این مناطق ضرورتی است که نباید فراموش شود.

 

بسیاری از مردم ساکن در مناطق محروم و حاشیه شهر برای دریافت کوچکترین امکانات باید راه زیادی را طی کنند و هزینه های گزافی خرج کنند تا بتوانند حداقل یک دارو را تهیه کنند و در حسرت بسیاری از امکانات روزها را سپری می کنند.

 

صبح امروز جلسه کمیسیون ارتقا امنیت اجتماعی شهرستان بروجرد در فرمانداری برگزار شد که "ابراهیم بیاتی" رئیس شورای شهر بروجرد به مشکلات مناطق محروم پرداخت و افزود: نیاز است برای رفع مشکلات مردم ساکن در این مناطق اقداماتی صورت گیرد که در این راستا شورای شهر در نظر دارد تا برای سکونت گاه های غیر رسمی بروجرد با قیر اختصاص داده شده بخشی از معابر و کوچه های این مناطق را آسفالت نماید.

 

تشویق پزشکان برای راه اندازی مطب در محله های محروم

وی اضافه کرد: محله ها و مناطقی در بروجرد وجود دارد که محروم از یک پزشک و داروخانه هستند، مردم این مناطق برای رسیدن به پزشک و تهیه یک دارو باید در هر زمانی راه زیادی را برای رسیدن به پزشک و داروخانه در مرکز شهر طی کنند و از داشتن یک پزشک عمومی محروم هستند.

 

بیاتی اظهار داشت: نیاز است در این راستا پزشکان برای حضور در این مناطق تشویق شوند و شورای شهر بروجرد این آمادگی را دارد که که برای راه اندازی مطب پزشک در این مناطق همکاری لازم را انجام دهد.

 

به گفته وی وجود این همه مجتمع های پزشکی تنها در یک خیابان از شهرستان بروجرد معنایی ندارد که در این راستا قرار است مجوزی برای راه اندازی مطب از این پس تنها در یک خیابان بروجرد داده نشود تا مردم محله های دیگر هم بتوانند از خدمات بهداشتی و درمانی بهره مند شوند.

 

رئیس شورای شهر بروجرد با اشاره به داشتن یک نام زیبا در محله های محروم بروجرد  تصریح کرد: برخی از محله های بروجرد 2 اسمه هستند اما نیاز است در این مناطق نامی بسیار زیبا که در شان مردم و منطقه باشد انتخاب شود چرا که این افراد جزیی از مردم شهرستان هستند و اگر منطقه ای نامی زیبا داشته باشد قطعا در جذب افراد موثر است.

 

وی با اشاره به کمبود امکانات در مسکن مهر بروجرد بیان کرد: کمبود فضای مذهبی یکی از مهمترین مشکلات مردم ساکن این منطقه است اما در این منطقه چندین فضای آموزشی و یا فضاهای دیگری در نظر گرفته شده که وجود این همه فضا ضرورتی ندارد.

 

وی اضافه کرد: این فضاها می توانند تغییر کاربری داده و در جهت نیازهای مردم به کار گرفته شوند به طوری که در صورت اعلام عدم نیاز این فضاها می توانند تغییر کاربری دهندو مسجد و فضاهای مذهبی در این مناطق احداث کرد که شورای شهر همکاری لازم را در این مناطق انجام می دهد.

 

نام برخی از محله ها زیبنده منطقه نیست

"احمد گودرزیان" معاون فرمانداری بروجرد در این جلسه افزود: برخی از مناطق و محله های بروجرد نامی دارند که چندان در شان این مناطق نیست و نیاز است این موضوع در دستور کار قرار گیرد چرا که برخی از نام ها زیبنده محلات و افراد نیست.

 

وی اضافه کرد: مردمی در این مناطق زندگی می کنند که نام محله ها گاهی انها را آزار می دهد و نیاز است دستگاه های متولی برای تغییر نام در این محله ها تلاش کنند.

 

30 هزار آسفالت در حاشیه شهر بروجرد انجام شد

در ادامه "گودرزی" معاون شهرداری بروجرد گفت: تا کنون هشت هزار متر جدول گذاری در مناطق حاشیه شهر بروجرد انجام شده و از 50 هزار متر مربع زیر سازی انجام شده 30 هزار متر آسفالت صورت گرفته است.

 

وی اضافه کرد: خانه محله در این منطقه پیشرفت بسیار خوبی داشته اما متولی اصلی آن راه و شهرسازی است و شهرداری بروجرد این آمادگی را دارد که زمین های دیگری را برای احداث خانه محله در محله های دیگر در اختیار آنها قرار دهد.

 

 منبع خبر: بازتاب بروجرد

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: