اخبارجديد
پربیننده ترین
امام جمعه موقت پلدختر:

امام جمعه موقت پلدختر گفت:حمایت از کالای ایرانی به همت اقشار مختلف مردم و برنامه ریزی مسئولان برای تحقق آن بستگی دارد.

کد خبر: ۲۱۵۸۵
تاریخ انتشار: جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۲

به گزارش  بیان روز حجت‌الاسلام‌  علی صیادی امام جمعه موقت پلدختر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان با تبریک سال نو و نام‌گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: حضرت آقا با تدابیر حکیمانه ای که داشتند از سال 1380 تا کنون شعارهایی را در رابطه با اقتصاد نام‌گذاری فرمودند که این نشان از اهمیت موضوع است و در امسال هم به دنبال آن نامگذاری مهمی داشتند.

وی بیان کرد:"حمایت از کالای ایرانی"فرصتی است تا دولت وملت برای رونق اقتصادی ،اشتغال ومعیشت با تکیه بر توانمندی های خود وارد میدان عمل شوند.

امام جمعه موقت پلدختر عنوان کرد: مقام معظم رهبری در نام‌گذاری سال‌های اخیر بخشی از آن را همواره به تولیدات ملی و معیشت مردم اختصاص می‌دهند و مدنظر دارند.

صیادی افزود:رهبر معظم انقلاب بر رونق اقتصادی و معیشت مردم تاکیدات زیادی داشتند و در در دیدارهای مختلف عمومی و خصوصی همواره به این موضوع می‌پردازند.

وی با تاکید براینکه شعار امسال برگرفته از سه کلمه حمایت از کالای ایرانی است افزود: مقام معظم رهبری بسیار ریز بینانه و کارشناسانه به نام‌گذاری سال‌ها می‌پردازند.

وی گفت:مردم به خرید تولیدات داخلی روی بیاورند با افزایش تولید، صادرات رونق می‌گیرد و در مقابل واردات، بیکاری و تورم کاهش و و وضعیت معیشتی مردم بهبود می‌یابد.

امام جمعه موقت پلدختر اضافه کرد:فلسفه این نام‌گذاری‌ها به خاطر از بین بردن شکاف طبقاتی، ریشه‌کنی فقر و رونق اقتصادی است .

وی با بیان اینکه عامل بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌های امروز کشور ناشی از فقر است افزود:تحقق این شعار به‌صورت زنجیروار برکات بسیار زیادی دارد و واردات کالاهای خارجی ضربه مهلکی به اقتصاد کشور است که بایستی مسئولان با برنامه ریزی مناسب جلوی واردات کالای قاچاق به کشور را بگیرند.

 وی با اشاره به گران فروشی در بازار پلدختر گفت:با توجه به نظرسنجی که از کمپ‌های مسافران نوروزی به عمل‌آمده، بعضی مغازه‌داران پلدختری اجناس خود را به چند برابر قیمت معمول به مسافران می‌فروشند که این باعث گلایه مندی مسافرین شده است.

امام جمعه موقت پلدختر با بیان اینکه هر کس به نوبه خود وظیفه دارد از فرهنگ غنی پل‌دختر صیانت و آن را به دیگر شهرها و استان‌ها انتقال دهد افزود:با توجه به این‌که مشخص شده امسال نسبت به سال‌های گذشته میهمانان نوروزی استقبال بیشتری نسبت به این شهر در تعطیلات دارند.

صیادی خاطرنشان کرد: مسئولان باید به‌وسیله گشت‌های نامحسوس به این امر ورود و به آن رسیدگی و نظارت بیشتری داشته باشند تا اینگونه تخلفاتی باعث گلایه مندی وناراحتی مسافرین نشود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: