اخبارجديد
پربیننده ترین

پژمان شاهوردی هنرمند لرستانی 23 سال فعالیت در تئاتر داشته و به عنوان هنرمند سال انقلاب اسلامی معرفی شده است.

کد خبر: ۲۱۶۴۷
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۳

به گزارشبیان روز، تئاتر یکی از رشته های هنری است که همچنان مورد استقبال بسیاری از مخاطبان قرار دارد، نمایش هایی که در روی صحنه و یا خیابان اجرا می شوند و مفهوم و پیام اصلی را به مخاطب می رسانند.

 

"پژمان شاهوردی" یکی از هنرمندان بروجردی است که سالهاست در حوزه نمایش و تئاتر فعالیت می کند و تا کنون با حضور در بسیاری از جشنواره های کشوری و بین المللی موفق به کسب رتبه های برتر شده است.

 

Image result for ‫شاهوردی تئاتر بروجرد‬‎

 

شاهوردی در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: رشته تحصیلی من روانشناسی است اما علاقه خاصی به کارهای هنری خصوصا تئاتر داشتم به طوری که در دوران مدرسه در تئاترها حضور داشتم و همین سبب شد تا روز به روز علاقه به این رشته افزایش یابد.

 

وی اضافه کرد: از سال 74 وارد انجمن نمایش شدم و رسما کار خود را در تئاتر با جدیت بیشتری آغاز کردم و در تمامی جشنواره های مطرح کشوری حضور داشته ام و علاوه بر این که کارگردانی نمایش را انجام می دهم به دلیل علاقه به نویسندگی بسیاری از نمایش ها را، هم می نویسم و هم کارگردانی می کنم.

 

به گفته وی از ابتدای کار در نمایش تا کنون حدود 30 اثر را تولید کرده ام که در بیشتر آنها نویسنده و کارگرانی را بر عهده داشته ام و نمایش های مختلفی تا کنون اجرا شده و سعی کرده ام در تمامی حوزه ها تولید داشته باشم.

 

Related image

 

شاهوردی اظهار داشت: بیشترین توفیقات گروه نمایش بروجرد مربوط به سال گذشته است که با حضور در جشنواره مریوان موفق به دریافت 10 جایزه در بخش های مختلف شدیم و همچنین در جشنواره بین المللی فجر نیز موفق به کسب رتبه هایی شدم.

 

وی بیان کرد: بسیاری از آثار تولیدی با لهجه بروجردی اجرا می شود و تئاتر "سردار حرم" که از آثار ارزشمند بود کلا به زبان بروجردی تولید و اجرا شد و مورد استقبال قرار گرفت.

 

شاهوردی تصریح کرد: در طول این مدت تئاترها را توسط یک گروه 6 نفره تهیه می کنم و در طول این سالها رتبه های برتر کشوری و بین المللی را کسب کرده ام.

 

Image result for ‫پژمان شاهوردی تئاتر بروجرد‬‎

 

اما هنرمند سال انقلاب اسلامی کشور گلایه هایی داشت و گفت: با توجه به این که به عنوان هنرمند سال انقلاب اسلامی در حوزه نمایش انتخاب شده ام اما هیچکدام از مسئولان تقدیر و تجلیلی نکردند و به نظر می رسد به هنر تئاتر توجه زیادی نمی شود.

 

 منبع:سفیرافلاک

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: