اخبارشهرستان
پربیننده ترین

رمضان ماه دعا و نیایش، ماه نیکی ها از راه می رسد، درهای رحمت گشوده می شود و بندگان خود را برای یک ماه روزه داری و بندگی ویژه آماده می کنند.

کد خبر: ۲۱۶۷۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۳

به گزارش بیان روز،رمضان ماه نزول قران، ماه راز و نیاز و عبادت، ماه استغفار و فریادهای العفو العفو، ماه شب زنده داری، ماه سخاوتمندی و کمک به نیازمندان و  ماه خوبیها از راه می رسد.

 

مشتاقان زیادی امروز را به استقبال ماه خدا رفته اند، ماهی که لحظه لحظه آن سرشار از برکت، رحمت و نعمت است، ماهی که قرآن این کتاب آسمانی در چنین ماهی نازل شد تا خلق را به سمت و سوی سعادت هدایت کند.

 

این روزها دلهای زیادی از کینه و گناه زدوده می شوند تا با نگاهی دیگر به میهمانی بزرگی وارد شوند، بندگانی که ابتدا دلهایشان را خانه تکانی می کنند تا با آرامش خاصی روزه بگیرند و از شب های قدر و ویژه این ماه بهترین بهره را ببرند.

 

ماه مبارک رمضان

 

آری رمضان از راه می رسد ، صدای ربنای نزدیک افطار، مناجات های وقت سحر، سفره های ساده افطار اما پر از مهربانی، بخشیدن دست های پر سخاوت، دور هم جمع شدن اعضای خانواده و فامیل همه و همه بهترین لحظه ها را از این ماه ثبت می کنند.

 

در این ماه درهای رحمت الهی به روی بندگان گشوده می شود، هلال ماه رمضان که روئیت می شود حال و هوایی خاص همه جا را فرا می گیرد، انگار دنیای رنگ و بوی دیگری به خود می گیرد، هر جا را که نگاه می کنی خوبی و مهربانی موج می زند.

 

در دهه آخر شعبان مساجد زیادی از شهرستان بروجرد با غبار روبی آماده برای ماه رمضان شده اند چرا که در این ماه یکی از مهمترین برنامه ها در مساجد جزء خوانی قران و برپایی نماز جماعت است.

 

 

 

مردم شهرستان بروجرد همانند سایر شهرها خود را برای رسیدن ماه رمضان آماده کرده اند، نظافت منزل و خرید مایحتاج مورد نیاز این ماه را انجام داده و بسیاری امروز را به استقبال رمضان رفته اند.

 

با توجه به این که افطاری دادن در این ماه اجر زیادی دارد و تاکید به آن شده، در بسیاری از مساجد با یک افطاری ساده مانند نان و پنیر و خرما از روزه داران پذیرایی می کنند.

 

افطاری در ماه رمضان

 

مردم بروجرد در افطار از موشکوفی، شله زرد، انواع حلواجات، حلیم و آش های محلی استفاده می کنند و در این ماه برخی از مغازه ها آش هایی محلی را برای افطار طبخ و آماده می کنند.

 

به هر حال باید قدر این که یکبار دیگر خداوند این توفیق را نصیب بندگان کرده تا به میهمانی برویم و یک ماه روزده داری نماییم را باید دانست و از هر فرصت این ماه بهترین بهره را برد.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: