اخبارجديد
پربیننده ترین
فرمانده انتظامی پلدختر:

فرمانده انتظامی پلدختر گفت:پلیس با افرادی که درملاعام حرمت ماه رمضان را نگه ندارند برخورد می کند.

کد خبر: ۲۱۶۷۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۳

سرهنگ صفر عبدالوند فرمانده انتظامی پلدختردر گفت و گو با خبرنگار بیان روزبا تبریک فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر اولویت نخست نیروی انتظامی در ایام ماه رمضان است.

وی بیان کرد:پلیس همگام با علما، روحانیت، شورای تامین، نیروهای سپاه و مردم شهرستان به این وظیفه عمل می کند.

فرمانده انتظامی پلدختر با بیان اینکه  رمضان ماه میهمانی خدا و نزول قرآن است عنوان کرد:در شب های لیالی قدر که اجتماع مردم در مساجد زیاد است برنامه ریزی برای حفظ امنیت ونظم برای این مراسمات برنامه ریزی شده است.

عبدالوند تصریح کرد:هر مسلمان باید سعی کند با روزه داری در این ماه خود را برای بهره بردن از فیوضات این شب ها آماده کند.

 وی ادامه داد: با ورود به ماه مبارک رمضان همه باید حرمت این ماه را نگه دارند و مردم در رابطه با پیشگیری از جرایم همکاری لازم را با نیروی انتظامی داشته باشند.

فرمانده انتظامی پلدختر با اشاره به اینکه به طور دقیق در قانون مجازات اسلامی به مجازات روزه خواری در ملاعام اشاره نشده است افزود:اما در ماده 638 این قانون آمده است که تظاهر به هر عمل حرامی در انذار عموم جرم است و فرد خاطی به حبس و شلاق محکوم می شود.

وی تاکید کرد:همه ما مکلف به رعایت دستورت دین هستیم ،روزه خواری علاوه بر معایبی که دارد و در دین مبین اسلام عملی حرام محسوب می شود در بعد اجتماعی نیز به نوعی بی احترام به حقوق سایر شهروندان و مومنان روزه داری است.

عبدالوند یادآور شد:متصدیان هتل ها، رستوران ها، میهمان پذیرها و رستوران های بین راهی با اخذ مجوز از مراجع مربوطه ضمن رعایت شئون اسلامی و پوشش فضای خود به طبخ غذا برای مسافران بپردازند.

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: