اخبارجديد
پربیننده ترین
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی:

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اروپا به دنبال گرفتن امتیازارت بیشتر است تا بتواند برجام را حفظ کند و خروج آمریکا از برجام بار دیگر نشان داد که غیر قابل اعتماد است.

کد خبر: ۲۱۶۸۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۴

به گزارش  بیان روز ، سید "محمد حسینی" وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست سیاسی با دانشجویان با موضوع خروج آمریکا از برجام که در دانشگاه آزاد بروجرد برگزار شد گفت: پنج سال است که کشور درگیر برجام بوده اما بعد از گذشت این سالها نتیجه و ماحصلی به دنبال نداشت در حالی که عده ای اظهار داشتند با تعامل با غرب سوء تفاهم ها برطرف شود و مشکلات خصوصا مشکلات اقتصادی از بین برود.

 

وی اضافه کرد: در طول این چند سال ایران به همه تعهدات خود پایبند بود اما متاسفانه آمریکا نه تنها به تعهدات خود عمل نکرد بلکه تحریم های جدیدی را در نظر گرفتند که نشان داد آمریکا همیشه دشمنی خود را به اثبات می رساند و هیچگاه به تعهدات خود پایبند نیست.

 

به گفته وی برجام را می توان یک تجربه برشمرد که ثابت کرد آمریکا شیطان بزرگ است و دشمنی خود را برای رسیدن به اهداف خود ادامه می دهد.

 

حسینی اظهار داشت: مشکلات اقتصادی همچنان هستند و التهابات بازار ارز در این روزها نشان دهنده مشکلاتی است که ادامه دارد و تنها در این پنج سال فرصت از دست رفت و بسیاری از کارهایی که قرار بود اجرا شود معطل ماندند.

 

وی تصریح کرد: به نظر می رسد همه برنامه ها در برجام خلاصه شده بود و وزارت خارجه نیز در مسائل منطقه نقش آنچنانی نداشت و تنها با تمرکز بر روی موضوع برجام، بسیاری از برنامه هایی را که باید انجام می داد رها کرده بود.

 

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: بعد از خروج آمریکا از برجام این بار عده ای به اروپا امیدوار شده اند در حالی که اروپا تا کنون جز استعمار کشورهای دیگر کاری انجام نداده و نمی توان گفت که اروپا بعد از خروج آمریکا از برجام کار می کند.

 

به گفته وی اروپا به دنبال گرفتن امتیازات بیشتر است تا بتواند برجام را حفظ کند اما برجام یک فکر شکست خورده بود که تنها معطلی پنج ساله را به دنبال داشت و در این راستا غربیها به دنبال تامین منافع خود بوده اند.

 

حسینی اظهار داشت: تنها راه برون رفت از مشکلات تکیه بر ظرفیت ها و توانمندی های داخلی است چرا که ملت ایران و جوانان این مرز و بوم تا کنون مقاومت و توانایی های خود را نشان داده اند.

 

وی بیان کرد: واردات بی رویه یکی از مشکلات کشور است اما منافع عده ای در این است که واردات صورت گیرد ولی باید بر ظرفیت های داخلی تکیه کرد و مشکلات را مرتفع نمود.

 

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد برجام را یک فریب بزرگ دانست و تصریح کرد: نباید از موضع ضعف وارد شد چرا که خواهش و ضعف سبب می شود تا این مشکلات ادامه دار باشد و این در حالیست که راه برجام اشتباه بوده و ادامه این راه نیز اشتباه است.

 

حسینی با اشاره به وضعیت فلسطین و جنایت های صهیونیست ها افزود: هفت دهه است که اشتغالگران در این کشورها جنایت های زیادی انجام داده اند اما ملت فلسطین استوار بوده و لحظه ای از پای نمی نشینند.

 

به گفته وی متاسفانه جامعه جهانی در این زمان تنها نظاره می کند در حالی که در طول یکماه گذشته صدها فلسطینی به شهادت رسیده اند و تلاش دارند تا در این منطقه هم به اهداف خود برسند اما باید توجه داشت که خون های ریخته شده مظلومان هدر نمی رود همه مسلمان باید در این زمینه واکنش نشان دهند.

 

 

انتهای پیام/

 

منبع خبر: بازتاب بروجرد

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: