اخبارجديد
پربیننده ترین

در برخی از عطاریها داروهایی عرضه می شود که قاچاق بوده و سلامتی افراد را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

کد خبر: ۲۱۷۰۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳

به گزارش بیان روز قاچاق کالا یکی از موضوعات مهم است که سبب شده تا تولید داخلی با مشکل مواجه شود، از البسه و لوازم خانگی گرفته تا مواد غذایی قاچاق هر کدام ضربه ای سخت بر پیکره تولید وارد می کنند.

 

در این میان سودجویانی با اهداف مشخص و رسیدن به سودهای کلان قاچاق، کار اصلی آنها شده و گرچه در طول این سالها اقداماتی صورت گرفته اما به نظر می رسد چندان کافی نبوده و همچنان شاهد قاچاق در بخش های مختلف هستیم.

 

در همین راستا جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز صبح امروز چهار شنبه در فرمانداری برگزار شد و ابتدا "احمد گودرزیان معاون فرماندار بروجرد گفت: در میدان آیت اله بروجردی(ره)، حاشیه شهر و برخی نقاط از شهدا شاهد فروش لباس های دست دوم هستیم که نیاز است به این موضوع رسیدگی شود.

 

وی اضافه کرد: سالها پیش فروش لباس های دست دوم خارجی به اوج رسیده بود که با برنامه ریزی این فروشگاه جمع شدند و نیاز است برای رفع این مشکل اقدامی صورت گیرد.

 

"کیومرث حسن پور" رئیس اداره تعزیرات حکومتی بروجرد در این راستا افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 400 پرونده در این اداره تشکیل شده که از این تعداد 25 پرونده مربوط به قاچاق است.

 

وی اضافه کرد: با توجه به گران شدن قیمت گوشت گشت های زیادی صورت گرفت و لازم به ذکر است که خروج هر دام زنده ای به خارج از کشور قاچاق است اما جابجایی دام های زنده در سطح شهر و در داخل کشور قاچاق محسوب نمی شود.

 

به گفته وی لباس های دست دوم از نظر بهداشتی ممکن است مشکل داشته باشند اما این لباس هایی که در حاشیه شهر و خیابان شهدا در شب ها فروخته می شود اگر کالای ایرانی است از نظر بهداشتی می شود برخورد کرد اما اگر لباس های خارجی باشند قطعا برخورد با عرضه آنها صورت می گیرد.

 

"علی شاهرودی" رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد با اشاره به تشکیل 6 پرونده قاچاق در سال جاری گفت: از ابتدای سال جاری 6 پرونده قاچاق در بروجرد تشکیل شده که بیشتر مربوط به قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی هستند و ارزش ریالی این محصولات قاچاق بیش از 17 میلیون ریال بوده است.

 

وی اظهار داشت: متاسفانه برخی از عطاریها همچنان داروهای گیاهی غیر مجاز را عرضه می کنند که بسیاری از این داروها قاچاق بوده و نیاز است برخوردهای لازم صورت گیرد.

 

"امیر ثقلینی" رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد افزود: برداشت های بی رویه از عرصه ها مشکلات زیادی را برای منابع طبیعی ایجاد کرده و گاهی دیده می شود علف هایی سمی در میان گیاهان دارویی عرضه می شود که ساماندهی در این بخش ضروری است.

 

"رضا امینی" رئیس جهاد کشاورزی بروجرد اضافه کرد: کمبود دام دلیلی بر افزایش قیمت گوشت نبود چرا که به میزان کافی دام در شهرستان وجود دارد اما دامداران ترجیح می دهند دام ها را پروار کنند.

وی افزود: واسطه گری یکی دیگر از عوامل بالا رفتن قیمت گوشت بود که البته با گشت ها و کنترل ها قیمت گوشت کاهش یافت.

 

"رضا آریایی" فرماندار بروجرد در این جلسه گفت: قاچاق کالا تولید را با مشکلاتی مواجه کرده است  و گرچه تا کنون اقداماتی صورت گرفته اما نیاز است که برنامه ریزی و اقدامات بیشتری برای مبارزه با قاچاق صورت گیرد.

 

وی اضافه کرد: متاسفانه امروز مواد صنعتی در برخی از داروخانه ها، بدنسازی ها و لوازم بهداشتی عرضه می شود که بر روی تعادل روانی جوانان اثر گذار است و نیاز است که متولیان و دستگاه های مربوطه نسبت به این موارد اقداماتی انجام دهند و مرتب این مراکز را مورد بازرسی قرار دهند.

 

به گفته وی نیاز است برای کشت گیاهان دارویی مناطقی اماده و در اختیار افراد علاقمند قرار گیرد اما متاسفانه برخی از قوانین دست و پا گیر سبب شده تا این افراد چندان رغبتی برای انجام این کار را نداشته باشند.

 

آریایی خطاب به مدیران گفت: مدیران در ارائه امار و ارقام دقت لازم را داشته باشند چرا که این اخبار و آمارها اطلاع رسانی می شود و ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند و مدیران در ارائه این آمار اغراق نکنند.

 

وی بیان کرد: جلسات طولانی خاصیت لازم را ندارند و تعریف و تمجید های زیادی در این جلسات هیچگونه سودی ندارد و باید اصل موضوع و اقدامات و برنامه ریزی برای رفع مشکل در دستور کار قرار گیرد.

 

فرماندار بروجرد اظهار داشت: اگر شبها افرادی برای کسب درآمد اقدام به فروش البسه می کنند نباید برخوردی شود البته باید این کالاها ایرانی باشد.

 منبع:سفیرافلاک

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: