اخبارجديد
پربیننده ترین
فرمانده سپاه لرستان:

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت:برنامه "طبیب محله "در مناطق محروم لرستان توسط سپاه استان با اولویت طب سنتی اجرایی می شود.

کد خبر: ۲۱۷۴۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۱

به گزارش بیان روز ،سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان  در حاشیه دیدار صمیمی با مردم روستای تپه واشیان از توابع شهرستان پلدختر در گفتگو با خبرنگار بیان روز  افزود:با قرارگاه پیشرفت به منظور آباد کردن دهستان های محروم با ضریب محرومیت هفت و هشت به بالا دراستان تشکیل شده است.

وی بیان کرد:از دوسال گذشته با پنج دهستان آغاز به کار کرده ایم و امسال دهستان میانکوه غربی که بخشی از آن برخوردار و بخشی دیگر محروم تر است را جز برنامه های اولویت دار قرار گاه گذاشته ایم.

وی ادامه داد:زیرساخت جاده برق آب گاز مساجد بهسازی خانه های محرومین پل ساخت خانه های عالم پوشش تلویوزیون تفاهم نامه ای با استانداری منعقد کرده ایم که بر اساس آن سپاه با همکاری دستگاه های اجرایی استان در خصوص اجرای زیرساخت های روستایی فعالیت ها را انجام وتسریع دهیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با ابراز امیدواری که ظرف دو سال محرومیت ها از چهره این دهستان در بخش زیرساخت ها رفع شود گفت:در حوزه اشتغال زایی براساس بررسی های کارشناسی و برنامه ریزی های صورت گرفته،هر منطقه بر اساس بومی که برای آن تعریف شده از قبیل کشاورزی،دامپروری،باغداری و ... اشتغالزایی صورت می گیرد.

قرارگاه آبادانی پلدختر

 سردار کشکولی تاکید کرد:در حوزه علمی هم نیز برای تجهیز مدارس ،بهسازی و ارتقا توانمندی های معلمان و توجه به مسائل دینی در کنار علم آموزش برنامه های خوبی در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه به دنبال ساخت خانه عالم و استقرار دائمی روحانیون در روستاهای محروم هستیم ادامه داد:روحانیون در مساجد روستایی مستقر می شوند تا مسائل فرهنگی واجتماعی را در روستا حل و فصل کنند واین خود در آشنایی اهالی با معارف واحکام دینی نقش به سزایی دارد.

فرمانده سپاه لرستان با بیان اینکه طبی محله محور راه اندازی می شود اضافه کرد:سهی داریم برنامه طبیب محله محور را با اتکا بر مسائل طب سنتی درکنار علم پزشکی روز ،راه اندازی کنیم و در این مورد هم جوانان وعلاقه مندان مستعد را شناسایی و آموزش می دهیم تا بتوانند بیماری ها را در سطوح پایین درمان کنند.

کشکولی با بیان اینکه مسئولیت دهستان میانکوه غربی با سردار میرهاشمی از فرماندهان 8سال دفاع مقدس می باشد گفت:با توجه به علاقه خاصی که وی به این مناطق محروم همچون گردکانه و تخت چان دارد امیدواریم اتفاقات خوشی برای محرومیت زدایی در این مناطق رخ دهد.

وی با بیان اینکه برای مناطقی همچون واشیان که محرومیت کمتری دارد  بحث اوقات فراغت،مسائل فرهنگی ،احداث سالن های ورزشی و درکنار امورات عمرانی داریم افزود: سردار علشاهی جانشین ما در قرارگاه هست که فرماندهان نواحی با کمک امام جمعه،فرماندار و ظرفیت نماینده مجلس سعی داریم درد محرومیت را از چهره مردم برداریم و در این راستا برنامه ریزی های لازم انجام شده است.

قرارگاه آبادانی سپاه در پلدختر

فرمانده سپاه لرستان با اشاره به اینکه دون شان نظام مقدس جمهوری اسلامی که برخی از روستاها همچنان گیر جاده ،آب وبرق باشند گفت:علی رغم کارهای زیادی که دولت ها انجام داده اند ولی در برخی مواقع غفلت شده یا عمق محرومیت زیاد بوده که باعث شده برخی نقاط از زیرساخت های اولیه محروم باشند که امیدواریم با مشارکت مردم و همکاری دولت بتوانیم طی دو یا سه سال آینده اقدامات شایسته ای در آماده سازی زیرساخت ها انجام دهیم.

وی با تاکید براینکه سپاه پاسداران میدان داری محرومیت زدایی در مناطق کم برخوردار است ادامه داد: با کمکی که استاندار کرده و دستگاه های اجرایی  استان پای کار آمده اند ،امیدواریم که برنامه ها با کیفیت و سرعیت بالایی انجام گیرد.

وی باتاکید برمشارکت مردم عنوان کرد:برای توسعه و محرومیت زدایی از منطقه نیازمند کمک و مشارکت مردم هستیم که در امورات خدماتی و ساخت وساز ما را یاری کنند.

گفتنی است در بازدیدی که سردار کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان از مناطق مختلف میانکوه غربی و دیدار صمیمی که با مردم تپه واشیان داشته اند،سرهنگ محمودوند فرمانده سپاه ناحیه ،سردار علیشاهی جانشین قرارگاه آبادنی،سردار میرهاشمی مسئول دهستان میانکوه غربی،کرم رضا پور از رزمندگان دوران دفاع مقدس حضور داشتند.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: