اخبارجديد
پربیننده ترین
رایحه شمیم خدمت سپاه در مناطق محروم پلدختر:

قرارگاه آبادانی ومحرومیت زدایی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان از ابتکارات سپاه پاسداران بود که در راستای محرومیت زدایی در مناطق محروم لرستان تشکیل شد.

کد خبر: ۲۱۷۴۳
تاریخ انتشار: جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۲

به گزارش بیان روز لرستان از استان های محروم کشور که به دلایل متعددی نتوانست از توسعه سهم به سزایی داشته باشد و با گذشت زمان زخم چرکین محرومیت در این استان به شکل نامناسبی ملتهب تر شد.

وعده های دولتمردان هم در سال های اخیر با عنوان"لرستان پایلوت اقتصاد مقاومتی"نتوانست دردی از درد های مردم را دوا کند و زخم های کهنه عقب ماندگی را التیام بخشد.

وضعیت به شکلی پیش رفت که دلسوزان انقلاب و یادگاران هشت سال دفاع مقدس در لبیک به مقام معظم رهبری ،لباس جهاد اقتصادی را بر تن کردند و در این برهه حساس جنگ اقتصادی ، تجاری ونرم به مانند زمان 8سال دفاع مقدس با احساس دینی که به انقلاب ونظام داشتند وارد میدان عمل شدند.

این روزها که گرمای هوا اذهان رزمندگان و مردم جنگ زده لرستان را به یاد گرمای هوا در روزهای بمباران موشک های رژیم بعثی و حضور رزمندگان در جبه های حق علیه باطل در گرمای طاقت فرسادی جنوب می اندازد.

سردار کشکولی وقرارگاه پیشرفت پلدختر

حالا سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تشکیل تیمی متشکل از یادگاران 8سال دفاع مقدس از قبیل سرداران میرهاشمی و علیشاهی ،قرارگاه آبادانی و محرومیت زدایی را در لرستان فعال کرد تا بچه های خردسال،نوجوان وجوانان مناطق محروم میانکوه غربی به آینده امیدوار باشند.

رحیمی یکی از اهالی روستای واشیان با قدردانی از سپاه پاسداران اظهار داشت:دشت تنه واشیان چندین سال شاهد کم آبی و خشکسالی هست و نیاز کشاورز دیم این منطقه آبی شود.

وی بیان کرد:پمپاژ آبرسانی کشاورزی واشیان زخم کهنه ای که همچنان درد می کند و تا کنون دولت نتوانسته اقدامی برای احداث این پروژه داشته باشند.

سردار کشکولی وقرارگاه پیشرفت پلدختر

این جوان روستایی گفت:بیکاری گلوی جوانان این روستا را فشار می دهد وباعث شده تعداد زیادی از دوستانم برای کار به تهران وشهرهای همجوار مهاجرت کنند.

وی تصریح کرد:اگر این پمپاژ احداث شود ما می توانیم بر روی زمین خود کشاورزی کنیم و کسب درآمد داشته باشیم.

باقری یکی دیگر از اهالی روستای واشیان با انتقاد از خط دهی تلفن همراه در این روستا افزود:حدود 5کیلومتر با شهر پلدختر فاصله داریم ولی متاسفانه منطقه واشیان از پوشش تلفن همراه مناسبی برخوردار نیست.

سردار کشکولی وقرارگاه پیشرفت پلدختر

وی تصریح کرد:موقع کشاورزی که نیاز به تلفن همراه برای ارتباط بیشتر می شود حتما باید به کوه بزنی تا تلفن خط بدهد.

وی ادامه داد:از سپاه پاسداران برای محرومیت زدایی در منطقه قدردانی می کنیم و ما مردم هم برای آبادانی و پیشرفت منطقه آماده همکاری با سردار میرهاشمی مسئول دهستان میانکوه غربی و قرارگاه پیشرفت سپاه هستیم.

سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان  در حاشیه دیدار صمیمی با مردم روستای تپه واشیان از توابع شهرستان پلدختر در گفتگو با خبرنگار بیان روز  افزود:با قرارگاه پیشرفت به منظور آباد کردن دهستان های محروم با ضریب محرومیت هفت و هشت به بالا دراستان تشکیل شده است.

وی بیان کرد:از دوسال گذشته با پنج دهستان آغاز به کار کرده ایم و امسال دهستان میانکوه غربی که بخشی از آن برخوردار و بخشی دیگر محروم تر است را جز برنامه های اولویت دار قرار گاه گذاشته ایم.

وی ادامه داد:زیرساخت جاده برق آب گاز مساجد بهسازی خانه های محرومین پل ساخت خانه های عالم پوشش تلویوزیون تفاهم نامه ای با استانداری منعقد کرده ایم که بر اساس آن سپاه با همکاری دستگاه های اجرایی استان در خصوص اجرای زیرساخت های روستایی فعالیت ها را انجام وتسریع دهیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با ابراز امیدواری که ظرف دو سال محرومیت ها از چهره این دهستان در بخش زیرساخت ها رفع شود گفت:در حوزه اشتغال زایی براساس بررسی های کارشناسی و برنامه ریزی های صورت گرفته،هر منطقه بر اساس بومی که برای آن تعریف شده از قبیل کشاورزی،دامپروری،باغداری و ... اشتغالزایی صورت می گیرد.

قرارگاه آبادانی پلدختر

 سردار کشکولی تاکید کرد:در حوزه علمی هم نیز برای تجهیز مدارس ،بهسازی و ارتقا توانمندی های معلمان و توجه به مسائل دینی در کنار علم آموزش برنامه های خوبی در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه به دنبال ساخت خانه عالم و استقرار دائمی روحانیون در روستاهای محروم هستیم ادامه داد:روحانیون در مساجد روستایی مستقر می شوند تا مسائل فرهنگی واجتماعی را در روستا حل و فصل کنند واین خود در آشنایی اهالی با معارف واحکام دینی نقش به سزایی دارد.

فرمانده سپاه لرستان با بیان اینکه طبی محله محور راه اندازی می شود اضافه کرد:سهی داریم برنامه طبیب محله محور را با اتکا بر مسائل طب سنتی درکنار علم پزشکی روز ،راه اندازی کنیم و در این مورد هم جوانان وعلاقه مندان مستعد را شناسایی و آموزش می دهیم تا بتوانند بیماری ها را در سطوح پایین درمان کنند.

سردار کشکولی وقرارگاه پیشرفت پلدختر

کشکولی با بیان اینکه مسئولیت دهستان میانکوه غربی با سردار میرهاشمی از فرماندهان 8سال دفاع مقدس می باشد گفت:با توجه به علاقه خاصی که وی به این مناطق محروم همچون گردکانه و تخت چان دارد امیدواریم اتفاقات خوشی برای محرومیت زدایی در این مناطق رخ دهد.

وی با بیان اینکه برای مناطقی همچون واشیان که محرومیت کمتری دارد  بحث اوقات فراغت،مسائل فرهنگی ،احداث سالن های ورزشی و درکنار امورات عمرانی داریم افزود: سردار علشاهی جانشین ما در قرارگاه هست که فرماندهان نواحی با کمک امام جمعه،فرماندار و ظرفیت نماینده مجلس سعی داریم درد محرومیت را از چهره مردم برداریم و در این راستا برنامه ریزی های لازم انجام شده است.

قرارگاه آبادانی سپاه در پلدختر

فرمانده سپاه لرستان با اشاره به اینکه دون شان نظام مقدس جمهوری اسلامی که برخی از روستاها همچنان گیر جاده ،آب وبرق باشند گفت:علی رغم کارهای زیادی که دولت ها انجام داده اند ولی در برخی مواقع غفلت شده یا عمق محرومیت زیاد بوده که باعث شده برخی نقاط از زیرساخت های اولیه محروم باشند که امیدواریم با مشارکت مردم و همکاری دولت بتوانیم طی دو یا سه سال آینده اقدامات شایسته ای در آماده سازی زیرساخت ها انجام دهیم.

وی با تاکید براینکه سپاه پاسداران میدان داری محرومیت زدایی در مناطق کم برخوردار است ادامه داد: با کمکی که استاندار کرده و دستگاه های اجرایی  استان پای کار آمده اند ،امیدواریم که برنامه ها با کیفیت و سرعیت بالایی انجام گیرد.

وی باتاکید برمشارکت مردم عنوان کرد:برای توسعه و محرومیت زدایی از منطقه نیازمند کمک و مشارکت مردم هستیم که در امورات خدماتی و ساخت وساز ما را یاری کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پلدختر با قدردانی از سردار کشکولی فرمانده سپاه لرستان برای انتخاب میانکوه غربی شهرستان جهت محرومیت زدایی اظهار داشت:امروز سپاه پاسداران در کنار دولت،مجلس وقوه قضائیه برای زنده نگه داشتن امید در دل مردم به خصوص مناطق محروم دست به برنامه ریزی های خوبی زدند.

سردار کشکولی وقرارگاه پیشرفت پلدختر

سرهنگ محمودوند گفت:سپاه پاسداران نسبت به مناطق محروم و محرومیت زدایی در این مناطق با راه اندازی قرارگاه پیشرفت برنامه ریزی های خوبی در طی سالیان گذشته وهم نیز امسال انجام داده است.

سردار کشکولی وقرارگاه پیشرفت پلدختر

وی یادآورشد:سپاه ناحیه با همکاری فرمانداری،امام جمعه،نماینده مجلس،دادگستری و مردم امکانات اولیه را برای فعالیت قرارگاه پیشرفت در منطقه میانکوه غربی فراهم کرده است.

حضور سپاه پاسداران در عرصه اقتصادی ومحرومیت زدایی از اقدامات جهادی و انقلابی این نهاد مقدس که برای کمک به دولت در مناطق محروم وکمتر توسعه یافته شاهد راه اندازی قرارگاه های پیشرفت و توسعه هستیم.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: