پربیننده ترین
رئیس دادگستری پلدختر:

رئیس دادگستری پلدختر گفت:بیشترین ورودی پرونده ها به دادگستری مربوط به تصادفات،اختلافات ملکی وخانوادگی است.

کد خبر: ۲۱۷۴۴
تاریخ انتشار: جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۲

بیژن سوری رئیس دادگستری پلدختر در گفتگو با خبرنگار  بیان روزبا گرامیداشت یاد وخاطره شهید بهشتی و تبریک هفته قوه قضائیه اظهار داشت: حضور دسته‌جمعی قضات و کارکنان دادگستری و شوراهای حل اختلاف در نماز جمعه، سخنرانی رئیس دادگستری پیش از خطبه‌های نماز جمعه، دیدار قضات و کارکنان دادگستری و دستگاه‌های تابعه با امام‌جمعه پل‌دختر، از جمله برنامه‌های ابتدای هفته قوه قضاییه در شهرستان پلدختر است.

وی بیان کرد:دیدار با خانواده معظم شهدا وابسته به دستگاه قضایی، ملاقات مردمی ویژه هفته قوه قضاییه با رییس دادگستری و دادستان و  عطر اقشانی و غبارروبی گلزار شهدا، افتتاح دفتر عملیات الکترونیک قضایی،  را از برنامه‌های دیگر هفته قوه قضاییه در شهرستان است.

سوری عنوان کرد:برگزاری یادواره شهدای هفتم تیر در مسجد جامع و بازدید از شوراهای حل اختلاف و تقدیر از شوراهای حل اختلاف برتر در سال 96، از دیگر برنامه‌های این هفته می باشد.

 وی با بیان اینکه رتبه دوم ورودی پرونده ها به دادسرای پلدختر مربوط به درگیری ها است گفت: بیشتر آنها مربوط به اختلافات ملکی از نظر تهدید حدود و شکایات در زمینه املاک است.

رئیس دادگستری پلدختر افزود: پرونده های ورودی در دادگاه دعاوی حقوقی به ترتیب بیشتر مربوط به مطالبه طلب به ویژه بانک ها، اختلافات خانوادگی و ملکی است.
سوری ادامه داد:تعداد ورودی پرونده ها در دادسرا از تیرماه سال گذشته تاکنون پنج هزار و 806 پرونده بوده که مختومه شده اند.


وی میانگین زمان رسیدگی به پرونده ها در دادسرای پلدختر را 10 روز و در دادگاه یک ماه عنوان کرد و  یادآور شد:ورودی پرونده ها در دادگاه شهرستان پلدختر در طول این مدت سه هزار و 289 پرونده که با وجود پرونده های قدیمی در این مدت سه هزار و 291 پرونده مختومه شده است.

سوری با بیان اینکه شهرستان پلدختر از شهرهای امن لرستان است خاطر نشان کرد:در سال گذشته جرم خشن در شهرستان نداشته ایم و میزان سرقت کاهش یافته که این نشان از تعامل خوب مردم با دستگاه های امنیتی وقضایی است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: