اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین
کاظمی:

نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس گفت:بهره مندی کارمندان وفرهنگیان پلدختر ومعمولان از مزایای مناطق جنگ زده یک مطالبه جدی که دولت باید توجه داشته باشد.

کد خبر: ۲۲۰۴۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹

به گزارشبیان روز،سید حمید رضا کاظمی نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس  در نطق میان دستور جلسه امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عملکرد دولت در قبال تولید و حمایت از سرمایه گذار اظهار داشت:با توجه به شرایط خاص اقتصادی وتحریم های ظالمانه مریکا علیه ایران توجه به تولید و حمایت از سرمایه گذار باید در اولویت قرار گیرد.

وی بیان کرد:صرف نطر از شعار و تبلیغ بایستی با تدوین برنامه سیاست تولید ملی را در کشور اجرایی و اجازه ندهیم سرمایه گذاران مایوس شوند.

وی با اشاره به شجاعت و غیرت قوم لر گفت:مردم لرستان به خصوص حوزه انتخابیه پلدختر ومعمولان در دوران دفاع مقدس با تحمل سختی های زیادی اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به دست دشمنان بیافتد و این شهرستان به لحاظ تقدیم شهدا نسبت به جمعیت مقام دوم کشور را دارد که نیازمند توجه ویژه توسعه ای به این شهرستان هستیم.

نائب رئیس کمیسیون امور داخلی مجلس وشوراها با انتقاد از تزریق قطره چکانی بودجه عمرانی به پلدختر افزود:این شیوه تخصیص بودجه به استان وشهرستان محروم پلدختر ومعمولان ادامه روند باطل توسعه در این منطقه است.

وی با بیان اینکه میلیون ها نفبر ایران ضعیف تر می شوند گفت:دولت در قبال این محرومیت ها در حال فربه شدن است به طوری که دلال بازی  و واسطه گری تولید را به حاشیه کشاندند.

کاظمی خطاب به روحانی رئیس جمهور گفت:در جریان سیلاب اخیر که پلدختر دچار خسارت های زیادی در حوزه راه ها،کشاورزی،عمرانی و زیر بنایی شد با قدردانی از سفر نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به شهرستان نیازمند دستورات ویژه رئیس جمهور به وزارتخانه های نیرو،سازمان مدیریت برنامه کشور،وزارت کشور،راه وشهرسازی و جهادکشاورزی برای اختصاص بودجه و رفع مسائل ومشکلات مردم می باشد.

این نماینده مجلس با انتقاد از کم توجهی وزیر راه وشهرسازی به مطالبات مردم پلدختر ومعمولان در حوزه راه گفت:تکمیل چهار خطه 100کیلومتری پلدختر-خرم آباد از مطالبات جدی مردم و احداث راه آهن خرم آباد به پلدختر ضمن موافقت وزیر و جلب نظر کارشناسان وزارتخانه از دیگر مطالبات به حق توسعه ای مردم از دولت است.

وی گفت:آسفالت جاده های روستایی پلدختر ومعمولان و حل مشکل گرفتن عوارض سنگین از اهالی روستاهای  حاشیه آزاد راه خرم زال از دیگر مطالبات مردم است که نیازمند توجه ویژ وزیر برای حل این مشکلات می باشم.

کاظمی،تکمیل پروژه دیواره ساحلی پلدختر ومعمولان و احداث سد بن لار وچولهول وزال و کاهش تعرفه برق گرمسیری پلدختر را از مطالبات مهم مردم حوزه انتخابیه از وزارت نیرو برشمرد و خواستار توجه جدی دولت برای حل آنها شد.

وی با بیان اینکه راه نجات کشور توجه به اقتصاد مقاومتی است گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی کار و تلاش مضاعف و استوار در برابر دشمنان. یعنی ملت ایران یعنی مردم، دغدغه آب و نان نداشته باشند، یعنی تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کنیم.

کاظمی یادآور شد:شرکت ایمیدرو نسبت به احداث کارخانه آهک هیدراته که به مطالبه جدی مردم حوزه انتخابیه تبدیل شده است بایستی توجه جدی داشته باشد .

وی با بیان اینکه بانک ملی نسبت به تعهدات خود در قبال احداث کارخانه سیمان پلدختر توجه جدی داشته باشد گفت:وزارت ارتباطات نسبت به وظایف خود در قبال حل مشکلات آنتن دهی موبایل و اینترنت در شهرستان برنامه ریزی لازم و عملیاتی داشته باشد.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: