اخبارشهرستان
پربیننده ترین
شهردار پلدختر:

شهردار پلدختر گفت:باتوجه به پیش بینی های بارندگی شدید در روزهای آینده احتمال ریزش کوه به طور وسیع در کوی بسیجیان وجود دارد.

کد خبر: ۲۲۱۱۸
تاریخ انتشار: جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۶

صمدچراغی پور شهردار پلدختر در گفتگو با خبرنگار بیان روز با بیان اینکه بارندگی های اخیر باعث شده که کوه روبروی بیمارستان امام خمینی(ره) واقع در کوی بسیجیان ترک های نسبتا عمیقی ایجاد و حالت رانشی پیدا کند اظهار داشت:بخشی از دامنه این کوه نیز به داخل کانال ریزش کرده و کانال را مسدود کرده با وجود این رانش ها هر لحظه امکان ریزش دارد.

وی با بیان اینکه با پیگیری انجام شده یک دستگاه بیل مکانیکی زنجیری از مرکز استان به پلدختر انتقال داده شد افزود:با توجه به اعلام هواشناسی روز جمعه شاهد ورود توده جدیدی از بارندگی در شهرستان خواهیم بود که باعث نگرانی هایی شده است.

 شهردار پلدختر عنوان کرد:بنابراین تشخیص بر این شد که یک کانال انحرافی موقت حفر شود تا آب بالادست را به کانال غرب بیمارستان منتقل کند.

چراغی پور تاکید کرد:برنامه ریزی داریم که به صورت دقیق تر و کارشناسی برای ایمن سازی یا حذف این توده عظیم چاره اندیشی شود.

 

وی ادامه داد: در کوه متاسفانه به علت عمق ترک های ایجاد شده ،هر لحظه و به ویژه در زمان بارندگی احتمال ریزش حجم عظیمی از این کوه و رانش زمین وجود دارد.

چراغی پور با بیان اینکه در این صورت علاوه بر انسداد خیابان، بخشی از بیمارستان و ساختمان های همجوار نیز در معرض خطر خواهند بود افزود:برای جلوگیری از خطرات احتمالی اقدام هایی از جمله حفر کانال موقت جهت عبور آب، جلوگیری از پارک و عبور و مرور تاکسی و وسایل نقلیه و عابران در این مسیر صورت گرفته است تا در صورت رانش و ریزش خسارات کمتری ایجاد شود.

وی با بیان اینکه بدون شک رفع این مشکل و حذف این توده عظیم کاری بسیار پیچیده و هزینه نیاز دارد یادآور شد :از شهروندان پلدختری و اهالی کوی بسیجیان پلدختر به ویژه حومه بیمارستان امام خمینی (ره) خواست مراقب باشند و از نزدیک شدن به منطقه مستعد ریزش دوری و خودداری کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: