اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین

در ماه مهمانی خدا، مؤمنان و روزه‌داران بر سر سفره‌های افطار دورهم جمع می‌شوند، سفره‌هایی که اگرچه ساده است اما طعم شیرین معنویت در آن موج می‌زند.

کد خبر: ۲۲۳۳۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۳

به گزارش بیان روز،رمضان ماه نزول قرآن، ماه مهمانی خدا، ماه عبادت و برکت است، ماهی که هر عبادت را ثواب دوچندان می‌نویسند و فرصتی برای توبه و دوری جستن از گناهان ریزودرشت است.

 

در ماه رمضان روزه‌داران یک ماه به مهمانی خدا می‌روند و از لحظه‌لحظه این ماه بهره می‌گیرند، درهای رحمت الهی بیش‌ازپیش به روی بندگان گشوده شده است.

 

Image result for ‫افطاری ساده در مساجد‬‎

 

افطاری دادن در این ماه ثواب بسیار زیادی دارد و درآیات و روایات به مؤمنان سفارش شده تا روزه‌داران را حتی با افطاری ساده، افطاری دهند و پاداش‌هایی از درگاه خداوند دریافت کنند.

 

پیامبر اسلام(ص) می‌فرمایند: ای مردم! هرکسی از شما روزه‌دار مؤمنی را افطار دهد، چنان است که گویا بنده‌ای را آزادکرده، و خداوند از لغزش‌های گذشته‌اش می‌گذرد که یکی عرض کرد! ای رسول خدا، همه ما قدرت افطاری دادن را نداریم و پیامبر خدا فرمود: با پاره‌ی خرما و مقداری آب، آتش جهنم را از خود دور کنید.

 

حالا در بسیاری از مساجد سفره‌هایی بارنگ و بوی سادگی در هنگام افطار پهن می‌شود، فقیر و غنی کنار هم بر سر این سفره می‌نشینند و  روزه خود را افطار می‌کنند، در این سفره‌ها خبری از چشم و هم‌چشمی و اسراف نیست آنچه دیده می‌شود تنها طعم شیرین معنویت است.

 

Image result for ‫افطاری ساده در مساجد‬‎

 

در مساجد با چند عدد خرما و نان با تکه ای پنیر از روزه داران ماه خدا پذیرایی می شود و سنت افطاری دادن ساده بیشتر ترویج داده می شود.

 

سفره های بی آلایش در مساجد، امامزادگان، حسینیه ها و حتی منازل پهن می شود و با توجه به این شرایط افتصادی می طلبد تا بیش از پیش در راستای ترویج این سفره های ساده اما پر از صمیمت و همدلی تلاش کنیم.

 

Image result for ‫افطاری ساده در مساجد‬‎

 

همچنین می‌توان برای بهره‌مندی از ثواب افطاری دادن به روزه‌داران در منازل هم با گستراندن یک سفره افطاری ساده  از اقوام و دوستان پذیرایی کرد و در این سفره‌ها به‌جای چند نوع غذا و افطاری با یک افطاری ساده پذیرایی کرد.

 

در کنار ما فقرا و نیازمندانی هستند که در این ماه باید بیشتر حواسمان باشد و به‌جای اسراف و تجملات، با افطاری ساده از نیازمندان پذیرایی کنیم.

 

 منبع:سفیرافلاک

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: