اخبارشهرستان
پربیننده ترین

یک تیم از محققان موسسه علوم زیست شناسی سن دیگو در تحقیقات جدید خود به این نتیجه رسیده اند که ساختارهای ژنومی عصبها بیش از چیزی که تصور می شد با هم متفاوت هستند.

کد خبر: ۵۹۹۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۲

به گزارش بیان روز،عصبها سلولهایی هستند که اطلاعات را از طریق سیگنالهای الکتروشیمیایی در بدن ما پردازش کرده و منتقل می کنند.     فرد گیج استاد موسسه علوم زیست شناسی سالک و یکی از نویسندگان این تحقیق اظهار داشت: به رغم آنچه پیشتر تصور می کردیم ساختار ژنتیکی عصبهای مغز یکسان نیستند، بلکه از یک دسته دی ان ای تشکیل شده است. 

   این تحقیق با ریاست مایک مک کونل از دانشگاه کالیفرنیا انجام شده و نتایج آن در مجله ساینس منتشر شده است.   

  دانشمندان حدود 100 عصب را پس از مرگ سه نفر ایزوله کرده و به صورت بسیار دقیق ژنوم کلی آن را بررسی کردند و به دنبال حذف و تکثیر دی ان ای یا تنوع تعداد نسخه ها (CNV) بودند و به این نتیجه رسیدند که 41 درصد از عصبها دست کم یک CNV منحصر به فرد دارند که بی اختیار به وجود می آید. CNV ها در سراسر ژنوم گسترده شده اند. 

   براساس اظهارات این دانشمندان نتایج این تحقیقات در کنار این حقیقت که عصبها دارای CNVهای منحصر به فرد هستند نشان می دهد که تغییرات ژنتیکی که در رشد رخ می دهد ارثی نیست. 

   هنوز نقش CNVها در سلامت مغز مشخص نیست اما دانشمندان اعتقاد دارند که تغییرات ممکن است به انسانها کمک کند خود را با محیط جدید در طول زندگی انطباق دهند و یا به ما کمک کند که پس از یک عفونت ویروسی گسترده زنده بمانیم.   

  مک کونل اظهار داشت: هنوز هم باید کارهای بسیاری انجام شود تا ما به طور دقیق درک کنیم که نتایج کشف شده منحصر به عصبها هستند و یا به پارامترهای مختلفی چون سن یا نوع ژن ارتباط دارد.

منبع:پیشرفت پرس

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها: تیم کشف مغز دانشمندان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: