اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین

به مناسبت روز16آذر،روز دانشجو مراسمی باحضور دانشجویان شاخه جنوبی دانشگاه لرستان درسالن اجتماعات فجر اداره ارشاد پلدختربرگزارشد.

کد خبر: ۶۴۶۲
تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۸

به گزارش بیان روز،حجت الاسلام عبدی معاون حوزه علمیه شهرستان پلدختر دراین مراسم با تبریک روز دانشجوگفت: آینده کشور به دست جوانان نخبه و فارغ‌التحصیل است و داشنجویان باید با بصیرت بالا در مسائل سیاسی جامعه اظهارنظر کنند.

وی افزود:دانشجویان باید صاحب تحلیل سیاسی باشند و لازمه دخالت در سیاست، قدرت سیاسی است.

حجت الاسلام عبدی با بیان اینکه دانشجویان ذخایر این ملت هستند و آینده این کشور به دست دانشجویان امروز رقم خواهد خورد، افزود: انتظار می رود دانشجویان که به تعبیر امام (ره) مقدرات آینده جامعه به دست آنان است با آشنایی هر چه بیشتر با افکار و اندیشه های مترقی بنیانگذار جمهوری اسلامی آنچنان که شایسته است به وظیفه و مسئولیت خود در قبال کشور و ملت عمل کنند.

وی تاکید کرد: 16 آذر برای ما نشانه و یادآور روشنگری، بیداری و تلاش برای روزهای بهتر قلمداد می­ شود و نشان از اهمیت محوری دانشجو و بیانگر نقش کلیدی او در توسعه علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ایران است.

معاون حوزه علمیه پلدختر با اشاره به اینکه دانشگاه ها در سنگر جهاد علمی در برابر دشمنان ایستادگی می کنند اظهار داشت: در حقیقت دانشگاه ها رسالت سنگین تولید علم و تربیت متخصصان متعهد را بر عهده دارند تا با پیشرفت های علمی و فناوری در مقابل توطئه های دشمنان ایستادگی کنند.

حجت الاسلام عبدی علم و دانش را سلاح دانشجویان در مقابله با استعمار و استبداد دشمنان دانست و افزود: علم و پژوهش رکن امنیت و پژوهش بلند مدت کشور است و با گسترش علم و اهتمام در پژوهش توطئه‌های دشمنان خنثی می‌شود.

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: