اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین
معاون استاندار لرستان:

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان گفت: به منظور رسیدگی بهتر به وضعیت متکدیان، ستادهای مبارزه با تکدی گری در شهرهای مختلف استان تشکیل می شود.

کد خبر: ۶۹۲۹
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۳

به گزارش بیان روز به نقل ازایرنا،ˈسیدسعید شاهرخیˈ روز دوشنبه در ستاد ساماندهی متکدیان لرستان افزود: در این راستا در تمامی شهرهای استان به ویژه خرم آباد و بروجرد این ستاد فعال می شود تا مشکل جدی مردم در خصوص وضعیت متکدیان در استان نیز برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه تکدی گری یک پدیده شوم اجتماعی است، اظهار داشت: این مهم اثرات نامطلوبی در جامعه به جا می گذارد و تبعات عمیقی بر لایحه های مختلف اجتماعی دارد که باید در این زمینه چاره ای اساسی از سوی متولیان امر اندیشیده شود.

وی کارهای اجرایی انجام شده در این زمینه را مطلوب ندانست و تصریح کرد: نباید مدیران اجرایی تصور کنند که ما نمی توانیم در این زمینه کاری انجام دهیم.

شاهرخی با بیان اینکه باید راهکارهای عملی برای مقابله با پدیده تکدی در استان انجام دهیم، افزود: به دلیل مشکلات اقتصادی و فرهنگی و مشکلات ناشی از سایر بزه های اجتماعی، پدیده تکدی گری در همه جا رواج یافته است.

وی با اشاره به اینکه با تامین معیشت مردم بزه و تکدی گری کمتر می شود، اظهار داشت: تکدی گری به عنوان یک صحنه زشت به شمار می رود به همین منظور در جلسه شورای برنامه ریزی لرستان این موضوع ارائه می شود تا بخشی از مشکلات در این زمینه نیز برطرف شود.

وی با بیان اینکه برخورد قهریه توسط دستگاه قضایی باید در مرحله آخر صورت گیرد، تصریح کرد: همکاری ویژه رسانه ها به خصوص صدا و سیما جهت فرهنگ سازی در این زمینه بسیار ضروری است تا با همکاری بهزیستی و شهرداری ها بتوان نسبت به جمع آوری و ساماندهی متکدیان سطح شهر نیز اقدام کرد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به اینکه تنها یک مرکز نگهداری متکدیان در سطح استان در خرم آباد دایر است، گفت: باید مرکز جمع آوری متکدیان بهزیستی استان لرستان وارد عمل شود تا با راه اندازی مرکز نگهداری متکدیان در بروجرد نیز بتوان بخشی از مشکلات این بخش را برطرف کرد.

وی داشتن بانک اطلاعاتی از متکدیان را امری مهم و اساسی دانست و گفت: از آنجا که تکدی گری یک معضل اجتماعی به شمار می رود باید برای این موضوع هزینه شود و در این راستا اگر طرحی در این زمینه وجود داشته باشد برای جذب اعتبار در شورای برنامه ریزی لرستان مطرح خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید مسیرهای اصلی شهر از متکدیان پاکسازی شود، اظهار داشت: باید متکدیان حرفه ای را تفکیک کرد که در این زمینه همکاری بیشتر بهزیستی و شهرداری نیز ضروری است.

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: